Edukacija

Vilkaviškio rajono savivaldybėje yra 29 ugdymo įstaigos (4 gimnazijos, 7 pagrindinės mokyklos, 4 mokyklos-daugiafunkciai centrai, 2 progimnazijos, 1 pradinė mokykla, 2 jaunimo ir suaugusiųjų mokyklos, 1 specialioji mokykla, 1 mokykla-darželis, 4 lopšeliai darželiai, 3 neformaliojo švietimo įstaigos) ir Švietimo pagalbos tarnyba. Pati didžiausia bendrojo ugdymo mokykla – Vilkaviškio „Aušros“ gimnazija (643 mokiniai), didžiausia ikimokyklinio ugdymo įstaiga Vilkaviškio vaikų lopšelis-darželis „Buratinas“ (209 ugdytiniai).

                   Neformalus vaikų švietimas

Norėdami ugdyti aktyvų, perspektyvų ir pilietišką jaunimą, skatiname užsiimti papildoma veikla. Vilkaviškio rajone plati neformalaus ugdymo pasiūla, didėja mokinių noras įsitraukti į naujas veiklas. Vilkaviškio rajono savivaldybėje veikia trys neformaliojo švietimo įstaigos: Vilkaviškio muzikos mokykla, Vilkaviškio sporto mokykla ir Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centras.

           Visi rajono vaikai gali pateikti į darželius

Lopšeliams-darželiams skiriamos lėšos ir remontui, ir veiklai. Kiekvienas Vilkaviškio rajono vaikas gali patekti į valstybinį darželį, o jų tėveliams nereikia laukti eilėse. Džiugu, kad jau keletą metų pastebimas priešmokyklinio ugdymo mokinių skaičiaus augimas. 2016–2017 m. m. rajono švietimo įstaigų priešmokyklinėse grupėse mokėsi 297 mokiniai, ikimokyklinėse ir priešmokyklinėse grupėse – 1187, o 2017–2018 m. m. rajono ikimokyklinių įstaigų priešmokyklinėse grupėse mokėsi 346 mokiniai, ikimokyklinėse ir priešmokyklinėse  grupėse – 1237 mokiniai.

Jaunimas

Gerinant jaunimo užimtumo Vilkaviškio rajone paslaugų plėtrą ir kokybę, Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centre sėkmingai įgyvendinamas Atvirų jaunimo centrų plėtros projektas ,,Vieta energijai, iniciatyvoms ir kūrybai – Veik“. Įsteigus Atvirą jaunimo centrą išsiplėtė jaunimo užimtumo Vilkaviškio rajone paslaugų galimybės ir gerovė, 14–29 metų vaikai ir jaunimas kokybiškai, įvairiau praleidžia savo laisvalaikį. Daug dėmesio AJC skiriama mažiau galimybių turintiems jauniems žmonėms, taip pat stokojantiems motyvacijos. Taip pat vykdoma ir plėtojama savanorystė. Veikia jaunuolių informavimo ir konsultavimo taškas, kur suteikiamos gyvos konsultacijos jaunuoliams rūpimais klausimais.

Nekilnojamas turtas

Vilkaviškyje palankus darbo užmokesčio ir nekilnojamojo turto santykis, kad susikurtumėte jaukius namus. Savo svajonę įsigyti nuosavą būstą paversti realia galėsite daug greičiau, o namai darbas ir darželis bus kelių kilometrų atstumu ir kamščius galėsite iškeisti į laiką su šeima.

Norite įsigyti būstą? Pradėkite paieškas dabar

Vilkaviškis – saugus miestas

Vilkaviškio miesto gyventojų ir svečių saugumui užtikrinti įdiegta moderni vaizdo stebėjimo sistema. Įvairiose Vilkaviškio miesto viešosiose erdvėse įrengtos 27 vaizdo kameros. Kameros filmuoja ir naktį. Sumažėjus apšvietimui, kameros automatiškai persijungia iš spalvoto vaizdo į nakties režimą, užtikrindamos geros kokybės juodai baltą vaizdą. Įrengus kameras mieste sumažėjo vandalizmo ir chuliganizmo atvejų, greičiau išsiaiškinami nusikaltimai ir viešosios tvarkos pažeidimai. 

 

Norisi užsiimti kultūrine veikla, prisijungti prie choro ar teatro grupės? Vilkaviškio kultūros centre veikia apie 20 įvairių žanrų meno mėgėjų kolektyvų, kuriuose dalyvauja apie 300 narių. 

Šventės

Vilkaviškio kraštas garsėja gražiais ir prasmingais kultūros renginiais – Sūduvių amatų šventėmis, Paežerių dvaro festivaliais, netradicinėje erdvėje – Bartninkų bažnyčios griuvėsiuose vykstančiais garsiausių šalies muzikantų koncertais, mėgėjų teatrų festivaliais „Po paupio gluosniu“, Poezijos pavasario ir kitais renginiais. Kiekvienais metais organizuojama miesto šventė, kurios metu vyksta įvairūs kūrybiniai užsiėmimai, į kuriuos mielai įsitraukia visi miestelėnai ir miesto svečiai.