Aktyviam poilsiui

Vilkaviškis – pasižymintis gamtinių ir kultūrinių turizmo išteklių gausa, vis labiau atrandamas Lietuvos bei užsienio turistų. Čia gausu didingų dvarų, kultūrinių paminklų, muziejų, o gamtos mylėtojus žavi kontrastingas miesto kraštovaizdis.

Švč. Mergelės Marijos apsilankymo katedra

Vilkaviškio miesto centre stovinti katedra matoma iš tolo. Katedra yra dvibokštė, turi keturis altorius, išpuošta žėrinčiais vitražais, šventųjų paveikslais. Katedros šventoriuje išraiškinga skulptūra “Budavonės kankiniai”, kuri įamžina tragišką trijų kunigų žūtį 1941 metais Budavonės miške. Sutemus galima grožėtis nuostabiu apšviestos katedros vaizdu. 

Jono Basanavičiaus aikštė

Siekiant padidinti Vilkaviškio miesto centrinės dalies patrauklumą vietos gyventojams ir sukuriant sąlygas  investicijoms pritraukti, buvo rekonstruota centrinė miesto aikštė, pakeista aikštės danga, tvarkomi inžineriniai ir apšvietimo tinklai, atnaujinta mažoji aikštės architektūra. Miesto centras tapo patrauklia susitikimų, pasivaikščiojimų vieta.

9

- tiek piliakalnių yra Vilkaviškio rajone. Vieni iš gražiausių ir geriausiai išsilaikiusių – Dabravolės piliakalnis, Kunigiškių, Pajevonio, Pavištyčio ir Vištyčio piliakalniai bei Piliakalnių piliakalnis su papiliu.

22

- tiek Vilkaviškio rajono savivaldybėje yra išlikusių dvarų sodybų ar jų fragmentų, kurie įtraukti į LR nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą

1

Vištyčio ežeras – ketvirtas pagal dydį Lietuvoje. Tai ne tik giliausias ir didžiausias Suvalkijos krašto ežeras, bet ir pats švariausias. Maitinamas keliolikos didesnių ir mažesnių upelių bei daugybės šaltinių vandens, ežeras yra milžiniškas švaraus ir gėlo vandens rezervuaras.

Tik Vilkaviškyje

Suvalkijos perlas – Paežerių dvaras

Paežerių dvaras – vienas iš ryškiausių ir labiausiai išsaugotų dvarų ansamblių Sūduvos regione.  Dvare veikia Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centras-muziejus. Lankytojai rūmuose gali apžiūrėti nuolat keičiamas parodas, veikiančias muziejines ekspozicijas, menančias garsią Vilkaviškio krašto praeitį, pasivaikščioti naujai įrengtais takais. Paežerių dvaras garsėja klasikinio pobūdžio muzikiniais vakarais, edukacinėmis programomis, Sūduvių amatų švente.

Jono Basanavičiaus gimtoji sodyba   

Dr. Jono Basanavičiaus gimtinėje pristatoma pasiturinčio Suvalkijos regiono ūkininko vienkiemio sodyba su to laikotarpio išplanavimu, tradiciniais gyvenamaisiais ir ūkiniais trobesiais. Muziejuje rengiami įvairūs kultūriniai renginiai, edukacinės programos, kasmet minima Jono Basanavičiaus gimimo diena, vyksta Vasario 16-osios istoriniai-litertatūriniai skaitymai, organizuojama Ąžuolyno diena.

 

 

 

 

 

Vištyčio regioninis parkas – kalvotasis Suvalkijos lygumų kampelis

Aukščiausios kalvos Lietuvoje – tai vertingiausias ir išskirtiniausias parko kraštovaizdžio kompleksas. Čia pašiaušusi tris viršukalnes dunkso kuprotoji Dunojaus ketera, aplink ją pribarstyta daugybė mažesnių kalvelių, apaugusių brandžiais plačialapiais miškais, vertingomis pievomis, dauboje tyvuliuoja didžiulis Vištyčio ežeras. Išraiškingos kalvos, kloniai šį kraštą paverčia paslaptingu ir nepakartojamu. Parke daug gamtiniu požiūriu vertingų kraštovaizdžio kompleksų, augalų, įrašytų į raudonąją knygą, didelė žinduolių, roplių ir varliagyvių įvairovė. Parke įrengtas didysis ir mažasis Šilelio pažintiniai takai, apžvalgos aikštelės, poilsiavietės. 
 
 

 

 

 

pozemiai

Kybartų geležinkelio stoties rūsiai

Turistai vis dažniau aplanko Kybartų miestą. XVI a. pirmoje pusėje Kybartų kaimą įkūrė karalienė Bona. Kybartai pradėjo plėstis 1861 m., kai buvo baigtas tiesti Kauno – Virbalio geležinkelis, jungiantis Rusijos miestus su Prūsija.  Prie Kybartų pastatyta viena gražiausių ir didžiausių geležinkelio stočių, įkurta pasienio muitinė. Stoties pastatus jungė požeminiai tuneliai. Šiandien geležinkelio stoties kompleksas su požemiais sulaukia didelio turistų susidomėjimo. Geležinkelio stoties komplekso požemiai  vieni didžiausių ir geriausiai išsilaikiusių Lietuvoje rūsių. Kokia buvo jų paskirtis iki šiol spėliojama, tačiau manoma, jog požemiuose buvo laikomos per muitinę keliavusios prekės. Daug metų požemiai nebuvo naudojami, tačiau dabar jie tampa vis labiau prieinami lankytojams, čia vyksta įvairūs renginiai.    

 

 

 

Unikalus plaktukų muziejus

Pasaulyje priskaičiuojama per 25 tūkstančius skirtingų plaktukų rūšių. Plaktukų muziejai yra retas reiškinys. Lietuvoje jų vos du: vienas Ignalinos rajone, antras – Sauliaus Matusevičiaus įkurtas muziejus Degučių kaime, Vilkaviškio rajone. Muziejuje šiandien yra apie 600 eksponatų. Jų yra pačių įvairiausių: smulkiems darbams, akmenims tašyti, girnoms kalti, juvelyro plaktukas, teisėjo, mėsininko, baldžiaus ir t.t. Į muziejų yra atkeliavę daugybė eksponatų iš Australijos, JAV, Anglijos, Japonijos, Vokietijos, Rusijos bei kitų pasaulio šalių.

joj

Gižai – liepų kaimas”

Gižų kaimo bendruomenė organizuoja paslaptingą edukacinę kelionę „Gižai – liepų kaimas”. Jos metu išgirsite, kokias istorijas mena šimtmečius skaičiuojanti Gižų liepa, sužinosite, kokias paslaptis saugo Prapuolenių dvaro svirno šikšnosparnis, paskanausite liepžiedžių arbatos ir medaus, išsikepsite kvapnų skanėstą. Vaikščiojant puikiomis liepų alėjomis susipažinsite su Gižų kaimo istorija, išgirsite nuostabių istorinių pasakojimų apie Gižuose gyvavusį dvarą. 

Susidomėjote, ką dar galėtumėte pamatyti Vilkaviškyje? Daugiau informacijos